29 jan
Minden, ami az ember és a világ
Kiszámítható jövőt, széleskörű szakmai tudást és a rendszerszintű gondolkodásmód elsajátítását kínálja alap- és mesterképzésein a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kara. Az NK alapképzései komplex egészségtudományi szemléletet is adnak a hallgatóknak.
28 jan
DE GYGYK – a biztos jövő
A hiánypótló gyógypedagógia, romológia alap-, valamint szociálpedagógia alap- és mesterszakkal, továbbá a kiszámítható jövőt kínáló óvodapedagógus, illetve csecsemő- és kisgyermeknevelő képzésekkel vár a Debreceni Egyetem hajdúböszörményi kara!
28 jan
Koronavírus: az egyetem felkészült
A korábbi jelentős járványokhoz hasonlóan ezúttal is a megelőzésre helyezi a hangsúlyt az intézmény, folyamatosan tartják a kapcsolatot az érintett országokból érkező hallgatókkal. A Debreceni Egyetem betegellátó intézményeiben is megtették a szükséges óvintézkedéseket.
Közösen az eredményes termelésért
A vízfelhasználás hatékonyságának növelése az egyik célja a Debreceni Egyetemen a Felsőoktatási Intézményi Kiválósági Program keretében végzett vízzel kapcsolatos kutatásoknak. A projekt eddigi eredményeiről egy pénteki konferencián számoltak be a szakemberek.
Szakkörök leendő informatikusoknak
Folytatódnak a Debreceni Egyetem Informatikai Karának térítésmentes szakkörei. Februártól ismét várják az informatika iránt érdeklődő középiskolásokat, akik a képzés segítségével felkészülhetnek felsőfokú informatikai tanulmányaikra.
Ülésezett a Szenátus
Mintegy 30 százalékkal nőnek a tanulmányi ösztöndíjak a Debreceni Egyetemen – egyebek mellett a hallgatói térítési és juttatási szabályzat módosításáról is döntött az intézmény Szenátusa csütörtöki ülésén.
Keresztféléves felvételi: dobogós a DE
Megjelentek a keresztféléves felvételi ponthatárai a felvi.hu oldalon: a Debreceni Egyetemre 359 jelentkező jutott be. A legtöbb hallgatót a GTK vette fel (131), ezt követi a MK (80), valamint a MÉK (75).
24 jan
Az életre, az életnek képeznek
Tanulj a hazai gazdaságtudomány legjobb oktatóitól Debrecenben! Új képzésekkel, piacképes diplomával és felejthetetlen diákévekkel vár a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara, már Szolnokon is!
Fenntartható tudomány a TTK-n
A XXI. század globális kihívásaira is felkészíti hallgatóit a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A mérnöki képzésben résztvevők mellett a természettudományi szakokon végzett hallgatók iránt is egyre jelentősebb a piaci igény.
22 jan
Duális információs nap a TTK-n
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának tizenegy partnervállalata várta előadásokkal és standokkal az érdeklődőket szerdán, a TTK Duális Képzési Információs Napján. Több száz diák érkezett a térségből és a határon túlról a rendezvényre.

Tisztelt Felhasználó!